Sākums
Par mums Izdevniecības Jaunumi Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)Foto


Islāma rokasgrāmata

Jāko Hemēns-Antila

Somu zinātnieka, profesora Jāko Hemēna-Antilas (Jaakko Hämeen-Anttila) grāmatu no somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse, redaktors – Arturs Hansons, savukārt dizaina autors ir Armands Zelčs.

Islāma rokasgrāmata” iedalīta trīs daļās, kurās islāms tiek skatīts no mazliet atšķirīga skatpunkta. Pirmajā daļā ir īss pārskats par islāma vēsturi. “Šīs daļas mērķis ir nevis uzskaitīt gadskaitļus un valdnieku dzimtas, bet gan uztaustīt galvenos vadmotīvus, kas palīdz skaidrot islāmu un situāciju Tuvajos Austrumos arī šodien. Tieši tāpēc šajā daļā īpašu uzmanību esmu pievērsis islāma un varas attiecībām, kā arī jautājumam par reliģisko autoritāti. Šajā grāmatas daļā esmu arī izcēlis tēmas, kas, manuprāt, ietekmē islāma pasaules šībrīža izpratni par sevi un attiecības ar rietumvalstīm,” raksta autors.

Otrajā daļā iekļautas teorētiskās ziņas par islāmu kā mācību un reliģiju. Nodaļā “Reliģijas pirmavoti” ir iekļautas pamatziņas, kas nepieciešamas, lai izprastu arī fundamentālistisko islāmu, savukārt pārējās nodaļās rakstītais ļauj labāk izprast islāmu tā daudzveidīgajās formās ikdienas līmenī.

Savukārt trešajā grāmatas daļā tiek padziļināti un detalizēti skatīti pirmajā daļā vispārinātā līmenī aplūkotie jautājumi.

Grāmatu noslēdz redaktora piebilde, kurā skaidroti izmantotie arābu valodas atveides principi, kā arī iekļauta burtu atveides tabula.

Detalizēta informācija

ISBN978-9934-565-13
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2017
Iesējumsmīkstie vāki
Valodalatviešu valodā
TulkotājsIngrīda Peldekse
Lappušu skaits280
Augstums205
Platums145

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>