Sākums
Par mums Izdevniecības Jaunumi Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)Foto


Sigita Daugule

Dace Lamberga, Laima Slava

Mākslinieces Sigitas Daugules albums, kurā iekļautas vairāk nekā 150 darbu reprodukcijas, Daces Lambergas raksts par mākslinieci, kā arī Laimas Slavas un Sigitas Daugules saruna.

"Sigitas Daugules personība atspoguļo 20. un 21. gadsimta mijas māksliniekam tipiskas garīgās iezīmes: attīstīts intelekts, plašs un daudzveidīgs interešu loks, loģiska un neordināra domāšana, izteikta individualitāte un neatkarība, bet vienlaikus arī komunikabla saskarsme ar līdzcilvēkiem. Glezniecības tehnoloģijas jaunākie atradumi ir nozīmīgi darba rīki, kas viņai palīdz uzburt vizuālos tēlus un radīt asociācijas, paust individuālos atklājumus, pārdomas un savu vērtējošo skatu uz apkārtējo pasauli. Sigitas radošā pašizteiksme veiksmīgi ietver gan racionālo, gan iracionālo; katras gleznas iespaidīgais kopskats kā magnēts pievelk skatu tuvplānam ar fascinējošu virsmas faktūru. Sigitas Daugules māksla būs tuvāka estētam, intelektuālam vērotājam, kas radis iedziļināties, analizēt un vēlas izjust glezniecības patieso garu." (Dace Lamberga)

Pēc Latvijas Mākslas akadēmijas beigšanas nozīmīgu pavērsienu Sigitas Daugules radošajos plānos iezīmēja divreiz iegūtā Austrijas Federālās kancelejas un mākslinieku rezidenču programmas "KulturKontakt Austria" stipendija Vīnē (1999. un 2000. gadā). 2010. gadā sekoja mākslinieku rezidenču programmas "quartier 21" piedāvājums strādāt un dzīvot studijā Muzeju kvartālā, pašā Vīnes centrā, un līdz šim Sigita ir vienīgā no Latvijas, kas ieguvusi šo prestižo stipendiju.

Sigita Daugule rīkojusi vairākas personālizstādes Latvijā un citās valstīs – Marka Rotko mākslas centrā (Daugavpils), galerijā “Bastejs” (Rīga), Agijas Sūnas mākslas galerijā (Rīga), galerijās "Seywald" (Zalcburga), "Ulrike Hrobsky", (Vīne), "N. Malmede-Kunst" (Ķelne), "Buchhandlung und Kunstsalon Franz Leuwer" (Brēmene) u. c. Piedalījusies vairāk nekā 50 grupu izstādēs.


Detalizēta informācija

ISBN978-9934-565-17
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2017
Iesējumsmīkstie vāki
Valodalatviešu un angļu valodā
Tulkotājs
Lappušu skaits228
Augstums0
Platums0

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>