Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra >> Latviešu daiļliteratūra

Foto


Nenoteiktā bija

Imants Ziedonis, Nora Ikstena

Atkārtoti klajā laista Imanta Ziedoņa un Noras Ikstenas grāmata “Nenoteiktā bija” (2006). Grāmatu uzrakstījusi Nora Ikstena, tā tapusi Ziedonim un Ikstenai sarunās šķetinot Dzejnieka domas par viņa bērnību, viņa saknēm, par to, kas viņš ir un kāpēc. Ikstena, kas gandrīz gadu bija Dzejnieka medijs, saka: “Man likās — ja Imants grib stāstīt, man ir jāklausās. Vienalga ko viņš stāstīs un kā”. Tā ir grāmata par Dzejnieka dzimtu, bērnību un Valodas noslēpumu, par laikiem, kad viņi abi — Dievs un Dzejnieks — vēl bija mazie bērni
Noras Ikstenas pierakstītās Imanta Ziedoņa bērnības atmiņas, līdzīgi kā Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata” un Brigaderes “Dievs. Daba. Darbs”, ir viens no spēcīgākajiem un iedvesmojošākajiem darbiem latviskajā pašapziņā un pašlepnumā.

Inese Zandere saka: “Ziedoņa bērnībā jābūt kaut kādam knifam, kāpēc viņam tik ļoti patīk intelektuāla spēle, izgudrojumi, skaistas un izaicinošas pozas, kāpēc viņam ir tik liels nemiers un tik valdzinošs niķis — tik tīrs medus pašā poda dibenā.”

“Es guļu un domāju, kas mēs esam. Kas tu esi pret mani, kas es esmu pret tevi. Cilvēki apkārt, radi. Kas es pats esmu? Kas es esmu, kur esmu sevi ieraudzījis? Šajā skaistajā pasaulē.
Par to vien varētu uzrakstīt, ka tu sajēdz, cik pasaule ir skaista, kā tu to saproti, bet neko nevari izdarīt, nevari uzrakstīt. Par to vien varētu uzrakstīt.”
Imants Ziedonis

Grāmata ilustrēta ar vairāk nekā 50 fotogrāfijām no Ziedoņa un viņa ģimenes personīgā arhīva.

Detalizēta informācija

ISBN978-9984-789-05
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2013
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu valoda
Tulkotājs
Lappušu skaits216
Augstums217
Platums157

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>