Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Artura Konana Doila piedzīvojumi

Rasels Millers

Viņš bija sašutis par Šerloka Holmsa fantastisko popularitāti. Viņš neatlaidīgi rakstīja romānus par vēsturi, strādāja par ārstu uz vaļu medību kuģa, piedalījās Būru karā un kā brīvprātīgs aizstāvis iesaistījās tālaika skaļākajos tiesas procesos. Viņš — sers Arturs Konans Doils, cilvēks, kura dzīve bija vismaz tikpat interesanta un neparasta kā viņa daudzo grāmatu varoņiem. Tomēr vēl arvien par viņu pašu sarakstīts apbrīnojami maz. Mantinieku cīņas ap slavenā rakstnieka arhīvu ilgus gadus biogrāfiem neļāva to pētīt un izzināt, tāpēc līdz šim rakstītais bijis vispārīgs un remdens.
Kā radās ideja stāstiem par īpatni detektīvu un kas bija viņa prototips? Kā racionāls cilvēks top par spirituālistu? Kāpēc sers Arturs kļuva par blēņdaru meitenīšu aizstāvi slavenajā “feju fotogrāfiju lietā”, izpelnoties sašutumu un neizpratni daudzu laikabiedru acīs?

Ārsts, rakstnieks un… spirituālists sers Arturs Konans Doils — Šerloka Holmsa, profesora Čelindžera, brigadiera Žerāra, Rodnija Stouna un citu neaizmirstamu personāžu radītājs, bija ārkārtīgi neparasta personība. Šī ir pirmā A. Konana Doila biogrāfija, kuru rakstot izmantots viss rakstnieka plašais arhīvs — sarakste ar tuviniekiem, draugiem, kolēģiem un paziņām, piezīmes par dažādiem tematiem, dienasgrāmatas. Millers ir veicis pamatīgu izpētes darbu, atklājot slaveno rakstnieku visās tā dimensijās, taču galvenokārt — kā cilvēku. Cilvēku, kas nespēj būt vienaldzīgs.

Rasels Millers (1938) ir britu žurnālists, vairāku starptautisku godalgu laureāts un vienpadsmit grāmatu autors. Strādājot Sunday Times Magazine, viņš saņēmis četras žurnālistikas balvas un Britu Žurnālu izdevēju apvienība ievēlēja viņu par Gada rakstnieku. Viņa sarakstītā fotoaģentūras Magnum vēsture atzīta par labāko grāmatu, kāda jelkad sarakstīta par fotožurnālistiku. Rasels Millers ir sarakstījis arī scientoloģijas “tēva” Rona Habarda biogrāfiju, kas jau pirms publicēšanas izpelnījās ievērību — autors un izdevēji tika izsekoti un saņēma draudu vēstules, Habarda sekotāji centās pierādīt, ka R. Millers ir CIP aģents, mēģinot panākt, lai grāmata netiktu izdota. Pirms A. Konana Doila biogrāfijas viņš sarakstīja Codename Tricycle: the true story of the Second World War’s most extraordinary double agent — par avantūristu un dāmu draugu serbu Dušanu Duško Popovu, dubultaģentu, kurš bija viens no daudzajiem Džeimsa Bonda prototipiem.


No angļu valodas tulkojusi Maija Andersone.


Detalizēta informācija

ISBN978-9984-847-58
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2011
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu
Tulkotājs Maija Andersone.
Lappušu skaits512
Augstums21
Platums16

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>