Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Dzimuši Latvijai

Rūta Mežavilka

Jau izdotajām mecenāta Raimonda Gerkena un Latvijas Rakstnieku savienības 2011. gada latviešu oriģinālo romānu konkursa laureātu grāmatām – Ingas Žoludes romānam “Sarkanie Bērni” un Kristīnes Ulbergas romānam “Zaļā Vārna”, pievienojas arī Rūtas Mežavilkas romāns “Dzimuši Latvijai”.

Par romānu stāsta Guntis Berelis: “Rūtas Mežavilkas romāna “Dzimuši Latvijai” galvenā varone Anna, mūsdienīga un dzīvē it kā veiksmīga sieviete, nejaušu apstākļu sakritības dēļ nonāk tādā kā “laika bedrē”, un viņas atmiņā atdzīvojas tīņa gadu pieredzējumi astoņdesmito gadu nogalē: neviens vēl nezina, ka sociālisms jau pagalam, jo tā idejas vismaz lozungos un deklarācijās joprojām dzīvas, arī reālisms kā jau sociālismā — ar visām smakām, pelēcību un klapēm uz acīm, ar Brežņeva nāvi, pirmajiem pagrīdes videoseansiem, Pirmā maija demonstrāciju, Planetārija kafejnīcu “Dieva Auss”, ielām, kas nodēvētas Stučkas un Ļeņina vārdā. Taču jaunļauži spļauj virsū sociālismam, viņiem ir svarīgāka nodarbe — iepazīt dzīvi, bohēmu un pirmo mīlestību. Visas šīs patiesi kolorītās pārmaiņu laika ainiņas saista autores intonācija — lāgiem maigi liriska un nostalģiska, lāgiem krietni skarba, lāgiem mazliet ironiska.”

Rūta Mežavilka dzimusi 1971. gadā Rīgā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un strādā grafiskā dizaina jomā. Līdz šim klajā laisti trīs autores dzejas grāmatas “Vēstules no sālszemes”, “ikdienas dzīves” un dzejas krājums “dz.”, kā arī iestudētas divas lugas - “Dzeltens eņģelis sakļautiem spārniem” un “Stiprs ziemeļrietumu vējš”. Vēl rakstniece sadarbībā arī animāciju studiju “Rija” veidojusi animācijas filmu “Vai Rīga jau gatava?”. Romāns “Dzimuši Latvijai” ir viņas debija prozā.

Grāmatas izdošanā palīdzējuši Raimonds Gerkens, Andris Skrūskops un Latvijas Rakstnieku savienība.


Detalizēta informācija

ISBN978-9984-887-18
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2012
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu valoda
Tulkotājs
Lappušu skaits160
Augstums217
Platums157

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>