Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Kembridžs

Kerils Filipss

Romanā darbība risinās 19. gadsimta vidū Anglijā un Karību jūras salās. Verdzības atcelšanu jau noteicis likums, taču Londonas zooveikalo vēl arvien tupina tirgot āfrikāņu bērnus. Šai laikā kāda karību plantācija mīklainā kārtā palikusi bez pārvaldnieka. Tās īpašnieks, Emīlijas Kārtraitas tēvs, nekad nav bijis savā aizjūras īpašumā, un, lai iegūtu ticamu informāciju par tur notikušo, ceļojumā sūta savu meitu. Tā viena no romāna galvenajām varonēm – jauniņā Emīlija Kārtraita no Anglijas dodas uz cukurniedru plantāciju. Kad jūras brauciena laikā mirst Kārtraitas jaunkudzes pavadone, ceļš Emīlijai jāturpina vienai. Pamazām iepazīstot salu un tās dzīvi, attiecības starp vergiem un vergturiem, Emīlija atskārš, ka tieši viņas tēva klāt neesamība šeit radījusi pasīvu, bet jūtamu sociālo anarhiju abās pusēs. Kādā starpgadījumā Emīlija sastopas ar vergu Kembridžu, kuru pati iedēvē par Herkulesu. Viņai ātri top skaidrs, ka šis nav tāds pats vergs kā citi redzētie, jo šī cilvēka būtībā jaušama savāda neatkarība un kaut kas no pasaules, kurā viņa pati augusi. Bet patiesība par Kembridžu viņai un lasītājam paliek slēpta, līdz grāmatas otrajai daļai, kurā atklājās patiesība par Kembridža dzīvi, notikumiem un to kā viņš kļuvis par vienu no plantācijas vergiem.
“Kembridžs” ir šokējošs un neaizmirstams stāsts par humānisma trūkumu nācijā, kura uzskatīja sevi par kristīgu, bet pretojās gan reālai verdzības atcelšanai, gan Āfrikas vergu pārejai kristietībā, jo tad taču viņi visi piepeši saprastu, ka Dieva priekšā visi ir vienlīdzīgi — arī vergs Kembridžs.

Kerils Filipss (1958) dzimis Karību salās, uzaudzis Līdsā un Oksforda Universitātē studējis angļu literatūru. Kopumā rakstnieks sarakstījis sešus romānus, vairākus dokumentālās literatūras darbus, kā arī rakstījis scenārijus filmām, teātriem, radio un televīzijai. Lielākā daļa viņa darbu – kā daiļliteratūra tā dokumentālie – koncentrējas uz vergu tirgu un tā atstātajām sekām uz āfrikāņu diasporu. “Kembridzš” saņēmis laikraksta Sunday Times Young Writer of the Year balvu.

Detalizēta informācija

ISBN978-9984-887-29
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2012
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu valoda
TulkotājsAija Uzulēna
Lappušu skaits313
Augstums217
Platums157

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>