Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Joldijas jūra. 1. daļa

Petrs Dirģēla

Lietuviešu mūsdienu rakstnieka Petra Dirģēlas (1947) “Baltijas triloģija” — romāni “Slēptais brasls”, “Joldijas jūra” un “Ancilus ezers” — nebūt nav naiva tīksmināšanās par Lietuvas dižo pagātni. Šajos romānos tiek skatīta visa 15.—17. gs. Baltijas vēsture.

Katrs triloģijas romāns ir lasāms arī kā patstāvīgs vēstījums, un visu triloģijas grāmatu kopums dod lasītājam papildu dimensiju aizraujošā vēstures “izdzīvošanā”.
Darbība triloģijas otrās grāmatas “Joldijas jūra” pirmajā daļā risinās 16. gadsimtā Latvijā, Līvzemē — “skaistā lībieša” zemē. Pār Livonijas ordeni savelkas arvien tumšāki nedienu mākoņi. Starptautiskās politiskās intrigas — Dānijas, Zviedrijas, Somijas hercogistes, Krievijas, Itālijas un Anglijas savstarpējā politiskā tirgošanās un krāpšanās — “Joldijas jūras” galveno varoni Tvirbutu padara par vīru bez savas zemes, ģimenes un pat vārda, tomēr Tvirbuts izrādās pārāk sīksts, lai, pasludināts par mirušu, arī ļautos tāds palikt…

“Visskaistākais personāžs — lībietis, izzudis, bet ļoti skaists cilvēks. Aprakstīju, kā viņš piebraucis laivu krastā, izkāpa, nogrima un pazuda vēstures ūdeņos, atstājis par sevi ļoti skaistas atmiņas. Par mīlestību-nemīlestību, dzīvi-nedzīvi lasiet “Joldijas jūrā”.”
Petrs Dirģēla

No lietuvju valodas tulkojis Talrids Rullis

Detalizēta informācija

ISBN978-9984-847-44
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2010
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu valoda
TulkotājsTalrids Rullis
Lappušu skaits608
Augstums216
Platums155

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>