Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Es arī tā mācētu

Frančesko Bonami

„Šī grāmata ir visiem tiem, kuri noraugās uz mākslu, īsti nezinādami, ko ar to iesākt, taču arī bez īpašām antipātijām: tā vēršas pie tiem, kas mēdz teikt: „Es jau no tā neko daudz nesaprotu,” un neapzinās, ka nevajag būt lietpratējam, lai izbaudītu mākslas darbu, – pietiek ar atvērtu prātu,” tā Frančesko Bonami (Francesco Bonami), slavenais itāļu kurators, mākslas kritiķis un vairāku grāmatu autors.

Grāmata “Es arī tā mācētu” ir savā ziņā vienkāršs un visaptverošs mākslas ceļvedis. Frančesko Bonami 33 īsās nodaļās piedāvā savu 20. gadsimta mākslas un mākslinieku izlasi, kura veidota gana drosmīgi un nesaudzīgi. Tāds ir arī Bonami izteiksmes veids, rakstot viņš neslēpj ne sajūsmu, ne nepatiku pret kādu no māksliniekiem. Par to liecina jau satura rādītājs, kur dzēlīgie un asprātīgie nodaļu nosaukumi ļauj nojaust gan mākslinieku, gan Bonami spriedumu. Tā Marsels Dišāns atrodams nodaļā „Jau gatavs”, Džeksons Poloks – „Izšļāktu krāsu nesasmelsi”, Demjens Hērsts – „Mušu valdnieks”, bet Fernando Botero – „Botero epidēmija”. Lai gan Bonami grāmatu iecerējis tiem, kuri tikko sākuši iepazīt mākslas pasauli, tā būs pārsteidzoša lasāmviela arī pieredzējušiem mākslas pazinējiem.

Frančesko Bonami (1955) ir slavens itāļu kurators, mākslas kritiķis un vairāku grāmatu autors. Kopš 1987. gada piedalās dažādos projektos visā pasaulē, tostarp kā izstāžu kurators 2. Santafē biennālē, 50. Venēcijas mākslas biennāle, Manifesta 3, Vitnijas biennālē un citos. Bijis redaktors žurnālā Flash Art International, vecākais kurators Čikāgas Laikmetīgās mākslas muzejā, mākslinieciskais direktors Fondazione Pitti Discovery. Pašlaik Fondazione Sandretto Re Rebaudengo Goda direktors.

Detalizēta informācija

ISBN978-9934-512-58
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2015
Iesējumsmīkstie vāki
Valodalatviešu valoda
TulkotājsDace Meiere
Lappušu skaits152
Augstums210
Platums140

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>