Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Paisums

Inga Ābele

“Dzeguze kūko aiz loga, stāsta savu stāstu. Es stāstu savējo. Par Ievu, Andreju un Akselu. Bet varbūt par mīļomi, kas tapa piepulcināta. Vai par Montu, kuras pasaule uzplauka, kad cita nodzisa. Dzīvju pārklāšanās, tā arī ir interesanta ainava. Neizbēgamas pārmaiņas, kas arvien izārda krasta līniju.
Ir lietas, kas nodziest, un daži cilvēki tām pieķeras.”
Inga Ābele

Ingas Ābeles jaunākais prozas darbs – romāns “Paisums” – ir vēstījums par to, kāpēc esam tik atkarīgi no pagātnes pat tad, ja tā padarījusi mūs par citiem.
Sākumā viņi ir divi. Nav vērtību, nav horizontāļu un vertikāļu, vērtības jārada pašiem. Viņi aizrautīgi joko – ja notiks kas slikts, tad viens palīdzēs otram nomirt. Un tad patiesi notiek kas slikts. Puisis saslimst, un meitenei viņš jānogalina. Šī “nogalināšana” izrādās pavisam citāda, nekā redzēts filmās un iztēlots. Viss izrādās nepatiesi, nemākulīgi un briesmīgi.
Iet laiks, un pusmūža sieviete kādudien attopas, ka vairs nezina – vai notikušais maz ir bijis? Kas ir šie divi cilvēki, kuri reiz dzīvoja? Kas ir tā meitene, kura nogalināja savu draugu? Vai viņš maz bija, ja jau viņa par to atceras vien pāris reižu gadā? Viņai nav neviena, kam par to pastāstīt. Tāpēc viņa raksta, meklējot atbildi uz jautājumu – cik dzīvju mēs izdzīvojam vienas dzīves laikā? Rakstot viņa meklē ceļu uz reiz bijušo sevi. Paisums un bēgums – esot vienā, apzināt otru.
Romāna sižets ir gan reāls, gan nereāls. Noziegums kalpo arī kā simbols sevis nogalināšanai ik pēc nodzīvota laika posma, meklējot atbildi uz jautājumu: kas ir tas saturs, kurš turpina dzīvot?

Par romānu "Paisums" autorei piešķirta Latvijas Rakstnieku savienības 2008. gada balva prozā.
Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Detalizēta informācija

ISBN978-9984-789-78
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2008
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu
Tulkotājs
Lappušu skaits320
Augstums232
Platums156

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>