Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Sodība

Rasels Benkss

“Stāsts par vienkāršajiem ļaudīm, par tiem, who must worry, who can’t be happy – par tiem, kuri ir spiesti raizēties un nevar būt laimīgi. Rakstniekam, kas apņēmies rakstīt tik skaudri reālistiski, lieti noder sirds un drosme darīt šo reālismu cilvēcisku.”
Boston Sunday Globe

“Man nebija viegli pārtulkot šo grāmatu. Darba gaitā bieži gribējās raudāt. Nesaudzīga, bet šķīstījoša vīrieša dvēseles analīze – tāda, manuprāt, ir šī romāna būtība.”
Jānis Elsbergs

“Mūsdienu amerikāņu prozas meistardarbs.”
Chicago Tribune

“Izcili pārliecinošs. (..) Viscaur lieliski veidots, spraigs darbs.”
New York Times Book Review

“Romāns “Sodība” ir ievērojams ar to, ka gļēvu, varmācīgu vīrieti Benkss padara pilnīgi saprotamu, tāpat kā Dreizeram tas izdevās ar Klaidu Grifitsu “Amerikāņu traģēdijā”.”
Newsweek

“Romāna “Sodība” izcilība skaidrojama ar to pilnību un spēku, ar ko tiek atbildēts uz šo jautājumu [‘Kas notika ar viņa dzīvi?’].”
Wall Street Journal

“Rasels Benkss raksta ar teju aumaļainu kvēli. Šo iespaidu panāk viņa izteiksmes stils, brīžiem klaji tiešs, brīžiem saviļņojošs, un paradoksāli, ka vēstījums šķiet nākam no augstas, vēsas, olimpiskas perspektīvas, vienlaikus tomēr radot milzīgu jūtu enerģiju. (..) “Sodība” ir pa daļai spriedzes romāns, pa daļai psiholoģiska studija, pa daļai apsūdzība amerikāniskajai varmācībai, un tas ir izdevies visos šajos aspektos. Veida Vaithausa tēls spilgti izceļas uz pārējās jaunākās amerikāņu prozas fona.”
Newsday

Apbrīnojami meistarīgā stāstnieka, mūsdienu amerikāņu rakstnieka Rasela Benksa (Russell Banks, 1940) romāns “Sodība” (Affliction, 1990) vienlaikus ir gan trilleris, gan psiholoģiska studija, gan skaudri emocionāla apsūdzība varmācībai.

Ņūhempšīras panīkušās mazpilsētas policista un melnstrādnieka Veida Vaithausa satriecošais dzīvesstāsts vīrišķīgi tieši un spoži izgaismo pašu varmācības kodolu – mačo tradīcijas tumšo noslēpumu. Soli pa solim “Vaithausu sāga”, ko vēsta Veida jaunākais brālis, kļūst tik nepielūdzami piesaistoša kā aizdedzināts deglis, kura uguns tuvojas dinamītam.

Romāns sarakstīts 1989. gadā, pēc tā 1998. gadā uzņemta filma (režisors Pols Šraders, galvenajā lomā Niks Nolte (“Oskara” nominācija); galvenā varoņa tēva lomā Džeimss Koberns (“Oskars” par labāko otrā plāna lomu).

Detalizēta informācija

ISBN978-9984-789-76
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2008
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu
TulkotājsJānis Elsbergs
Lappušu skaits360
Augstums232
Platums156

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>