Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra >> Tulkotā daiļliteratūra

Foto


Nīlas ēnas

Edvards Vitmors

Sīnāja gobelēnā” un “Jeruzālemes pokerā” aizsāktais vidējo Austrumu vēstures stāsts nonācis līdz 1942. gadam.
Vācu karaspēks virzās pa Ziemeļāfriku, izcīnot uzvaru pēc uzvaras, Rommela leģendārais Āfrikas korpuss jau drīz var ieņemt Ēģipti un sagrābt varu visos Vidējos Austrumos. Šajā laikā vienā no Kairas trūcīgo rajoniem eksplodē rokasgranāta un bojā iet neievērojams ieroču kontrabandists, vārdā Sterns. Sabiedroto izlūkdienesti uzskata, ka šis šķietami nenozīmīgais nāves gadījums var izšķirt kara iznākumu, un atsūta izbijušu īru patriotu un ieroču kontrabandistu O’Salivanu Bīru izdibināt, kāpēc Sterns tika nogalināts un kam viņš patiesībā kalpoja.
Šī mīklainā misija Bīru no Kairas sabiedrības padibeņu spiegu organizācijām aizved pie noslēpumainas slepenas sabiedrības, kuras dalībnieku vidū ir afrikāņu arheologs, kurš mitinās ar korķi iztapsētā sarkofāgā, Kairas turīgākās ebreju ģimenes patriarhs un mūžvecas dvīņumāsas, kuru teiksmainā peldmāja pārlaicīgi šūpojas Nīlas viļņos. Minot Sterna dzīves noslēpumus, O’Salivans Bīrs saskaras ar laika mīklām, kara traģēdiju un labā un ļaunā būtību.

“Viens no komplicētākajiem un vērienīgākajiem spiegu romāniem literatūras vēsturē... tas iemet lasītāju greizo spoguļu pasaulē... Vitmors ar savu stāstnieka zizli pārvērš visu operāciju, un tā kļūst par baiga laikmeta uzvandīta labā un ļaunā varbūtību izzināšanu.”
Publishers Weekly

Detalizēta informācija

ISBN978-9984-887-39
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2013
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu valoda
TulkotājsMāra Poļakova
Lappušu skaits486
Augstums216
Platums157

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>