Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra >> Tulkotā daiļliteratūra

Foto


Gaisa un ēnu grāmata

Maikls Grūbers

“Patiešām oriģināli. Grūbers piedāvā vielu pārdomām, ne tikai intriģējošus mājienus par slepkavas identitāti un motīviem – kas abi, kad līdz tiem nonāk, ir tikpat loģiski, cik neiedomājami. Viņa proza ir iedarbīga, bagāta un gudra.”
The Oregonian (Portland)

“Gudrs trilleris. Grūbers stāsta par augstām tēmām, bet personāži ir cilvēki ar miesu un asinīm. Aizraujošs piedzīvojums.”
Boston Globe

“Brīnišķīga grāmata, kas pārpilna enerģijas, neziņas, atjautības un valdzinošu sīkumu par antikvāru grāmatu biznesu.”
Chicago Tribune

Izcils Šekspīra pētnieks atrasts miris vardarbīgā nāvē...
Dienasgaismu ierauga sens, nezināms manuskripts, un izlaužas tā noslēpumi...

Pie intelektuālā īpašuma advokāta Džeika Miškina nejauši nonāk dīvainas it kā 17. gadsimtā rakstītas vēstules, kurās atklājas šokējošs noslēpums – ar kādu Vilu Šakspuru un slepenu viņa lugu saistīta valsts mēroga krāpšana. Pirms vēl advokāts pagūst aizdomāties par vēstuļu iespējamu vai neiespējamu autentiskumu, to īpašnieks – slavens šekspirologs, kurš jau reiz bijis apmuļķots ar viltotu Šekspīra rokrakstu, – tiek nogalināts, un Džeiks pret savu gribu attopas četrsimt gadu senas sazvērestības epicentrā. Turklāt parastais piegājiens – atšķir viltojumu no oriģināla un viss atrisināts! – šoreiz izrādās bezjēdzīgs un pat bīstams. Izmisīgā skrējienā no Ņujorkas uz Angliju un Šveici Džeiks atskārš, ka viņam apķērībā jāmērojas ar kādu viltīgu prātu, kas, šķiet, paredz katru viņa nākamo soli. Kas sākumā šķitis aizraujoša mīkla, drīz pārvēršas par bīstamu spēli, kurā advokāts nevar uzticēties nevienam – ne ģimenei, ne draugiem, ne mīļākajām…

Šis patiesi satraucošais un aizraujošais trilleris gudrā un ļoti izsmalcinātā veidā attēlo patiesības un izdomas netveramo robežu. Izklaidējot ar vēstījumu par vērienīgu intelektuālu afēru, autors lasītāju aizvedina līdz pašai “krāpšanas” objekta sirdij un liek pārsteigumā atskārst, ka patiesība meklējama tieši tur…

Amerikāņu rakstnieks Maikls Grūbers (Michael Gruber, 1940) dzīvo Sietlā, Vašingtonas pavalstī. Grūbera iepriekšējo darbu Washington Post nodēvēja par “intelektuālās daiļliteratūras brīnumu, kas pieskaitāms pie būtiskiem pēdējo gadu romāniem”. “Gaisa un ēnu grāmata” ir romāns, kas intelektuāli provocē un aizrauj vēl vairāk.

Detalizēta informācija

ISBN978-9984-845-00
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2009
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu
TulkotājsSandra Rutmane
Lappušu skaits440
Augstums232
Platums156

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>