Sākums
Par mums Izdevniecības Jaunumi Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Kultūra un māksla

Foto


Andris Freibergs

Margarita Zieda

Teātra zinātnieces Margaritas Ziedas grāmata par scenogrāfu Andri Freibergu. "Grāmatas spēks ir tās dzīvā daba – viva nature. Cilvēciskais nospiedums it visā," tā autore.

Grāmata par Andri Freibergu nav akadēmisks, teorētisks pētījums. Tā ir attīstījusies no sarunām ar Andri Freibergu un daudziem Freiberga darbam būtiskiem teātra praktiķiem – režisoriem, scenogrāfiem, gaismu māksliniekiem, kā arī laikabiedriem un studentiem. Viņu vidū Ilmārs Blumbergs, Reinis Dzudzilo, Mihails Gruzdovs, Anna Heinrihsone, Alvis Hermanis, Māra Ķimele, Monika Pormale, Alla Sigalova, Reinis Suhanovs, Ādolfs Šapiro, Andrejs Žagars u. c.

Neoficiāli Latvijas scenogrāfijas skolu, kas attīstījusies vairāk nekā četrdesmit gadu garumā, dēvē par Andra Freiberga skolu. Kopš 1994. gada Freibergs vada Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu, kur izveidojis savu pedagogu komandu. Par nozīmīgu un panākumiem bagātu notikumu Scenogrāfijas nodaļai kļuvusi Prāgas scenogrāfijas un arhitektūras kvadriennāle, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas ekspozīcija ieguvusi zelta medaļu trīs reizes pēc kārtas. Savukārt īpaši Andrim Freibergam šogad tika izgudrota un piešķirta balva Scenography Mentor Award. „Ar šo balvu”, skaidroja žūrija, „mēs apbalvojam darbu, kas ir radoši rosinājis vairākas scenogrāfu paaudzes. Jau daudzus gadus mēs vērojam šī skolotāja nemainīgi labo darbu.”

Detalizēta informācija

ISBN978-9934-512-65
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2015
Iesējumscietie vāki
ValodaLatviešu valodā ar kopsavilkumu angļu valodā
Tulkotājs
Lappušu skaits472
Augstums245
Platums195

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>