Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)Foto


Piecdesmit gadi Rīgas modē

Asnate Smeltere

Grāmata ir Asnates Smelteres pārdomu stāsts par viņas ilgo un veiksmīgo ceļu modes industrijā, kas aizsācies 20. gadsimta 60. gados tolaik visā Padomju Savienībā leģendārajā Rīgas Modeļu namā un žurnālā “Rīgas Modes”. 90. gados noslēdzot modeles gaitas, Asnate Smeltere jau neatkarīgajā Latvijā izveidoja iecienīto modes zīmolu “Salons A”, kas, reprezentējot eleganci, izsmalcinātību un vietējās modes labākās tradīcijas, turpināja pastāvēt vairāk nekā 20 gadus.

“Piecdesmit gadi Rīgas modē” nav uztverama kā visaptveroša Latvijas modes vēsture – tas ir personisks atmiņu stāsts, kurā autore raksturo laikmetu un modi vienīgi caur pašas pieredzi, runā tikai par notikumiem, kuros pati bijusi klāt, un piemin cilvēkus, kas bijuši nozīmīgi viņas profesionālajā dzīvē. Un tomēr grāmata vienlaikus ir arī nozīmīga vēsturiska liecība par modi kā neatņemamu Latvijas kultūras daļu un dzīvīgs laikmeta spogulis, līdz ar to vērtīgs devums Latvijas modes vēstures apzināšanā.

Izdevumu papildina bagātīgs fotogrāfiju klāsts no autores ģimenes arhīva, žurnāla “Rīgas Modes” lappusēm, kā arī dokumentāli attēli no muzeju, arhīvu un privātām kolekcijām.

Detalizēta informācija

ISBN978-9934-565-69
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2019
Iesējumsmīkstais
Valodalatviešu
Tulkotājs
Lappušu skaits272
Augstums305
Platums230

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>