Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra >> Latviešu daiļliteratūra

Foto


IZRAKTEŅI. Atmiņas un liecības. XX gadsimts

Andris Kadeģis

“Izrakteņi” ir viena no neparastākajām memuāru grāmatām, kas jebkad uzrakstīta latviešu valodā. Atmiņu tēli, izraksti no dienasgrāmatas, kas vietām graciozi pārtop prozā, ceļojumu piezīmēs, pat spiegu romānā. “Kasiere ar noliektu galvu klusītiņām saka: “Es nezinu, kas jūs esat, bet jums seko!!!” — tas par 1959. gada rudeni, pērkot biļeti toreizējā Drāmas teātra kasē.
Jo vecāki kļūstam, jo biežāk atveram memuāru grāmatas. Un tad uzduramies rindām, kas varētu būt arī mūsu sajūtas, mūsu personīgie “izrakteņi”. Nu, kaut vai šīs: “Katram no mums galvā ir sava apsolītā zeme, dārzs, maiga dūdošanas telpa, kur mūs vēlas, kur mūs ciena, kur esam vajadzīgi.”
Juris Lorencs

Andris Kadeģis (1933) ir dzimis Liepājā. Dzīvojis Vācijā, ASV un Latvijā. Studējis medicīnu, specializējies patoloģijā. Darbojies Pasaules brīvo latviešu apvienībā, Minsteres latviešu centrā. Bijis viens no “Latvijas ceļa” dibinātājiem. Kandidējis Saeimas vēlēšanās, bet no deputāta mandāta atteicies. Ar prieku rakstījis visu mūžu. Sagatavojis dokumentālo pamatu Pāvila Klāna darbam Rīga Retour, aktīvi pievērsies publicistikai Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā.Detalizēta informācija

ISBN978-9984-847-90
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2011
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu
Tulkotājs
Lappušu skaits312
Augstums215
Platums155

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>