Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra >> Latviešu daiļliteratūra

Foto


Inga Gaile

“Lieldienas” ir dzejnieces un rakstnieces Ingas Gailes sestais dzejoļu krājums. Grāmatas redaktors ir Kārlis Vērdiņš, dizaina un foto autore – Zane Ernštreite.
Kopš Ingas Gailes iepriekšējās dzejas grāmatas – krājuma bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?” – iznākšanas pagājuši četri gadi; kopš lasītāju un kritiķu atzinīgi novērtētā krājuma “Migla” – seši. Jaunajā dzejoļu krājumā autore ved lasītāju sev līdzi 21. gadsimta pasaules īstenībā, kuru brīžiem līdzīgi spējiem zibspuldzes zibšņiem izgaismo biblisko Lieldienu notikumu atplaiksnījumi. Skaudras un griezīgas intonācijas, bezjēdzīgu ciešanu un cilvēcības aptumsuma tēma šajos dzejoļos mijas ar maigumu un vēlmi pēc ticības, cerības, mīlestības.
“Krājumā es mēģinu rakstīt savādāk nekā iepriekš, mēģinot ar formas līdzekļiem mainīt binārās opozīcijas – labs/ slikts, balts/melns. Ir arī tradicionālas formas dzejoļi, bet ir dzejoļi, kas eksperimentē ar fonētiku, dzejoļi, kas apskata šķietami nepoētiskas tēmas. Priekšplānā izvirzās personības veidošanās tēma, mēģinot atbilst sabiedrības noteikumiem un tai pašā laikā tos apšaubīt gadījumos, kad tie smacē liriskā varoņa būtību,” atklāj pati autore.


Detalizēta informācija

ISBN978-9934-565-42
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2018
Iesējumsmīkstie vāki
Valodalatviešu
Tulkotājs
Lappušu skaits70
Augstums18
Platums14

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>