Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


Toreiz Birmā

Džordžs Orvels

Viens no visietekmīgākajiem divdesmitā gadsimta angļu rakstniekiem.
Observer

Florijs, koktirgotājs, kurš ar savien uzskatiem ir kā dadzis acī vietējai britu sabiedrībai Karalistes kolonijā Birmā, kādudien nonāk neapzinātas izvēles priekšā — glābt savu draugu indieti, doktoru Verasvami, no tiesneša U Po Kjina zemiskajām intrigām vai beidzot kļūt par “cienījamu balto džentlmeni”, lai iekarotu no Parīzes atbēgušas angļu jaunkundzes labvēlību.

Vai izvēle, liktenis ir vai nav paša cilvēka rokās? Uz šo šķietami retorisko jautājumu autoram ir ļoti nopietna un pārdomas rosinoša atbilde.

Orvela īpašā spēja dramatisku stāstu vēstīt, lai arī iejūtīgi, tomēr nepielūdzami sarkastiski nebeidz valdzināt arī teju gadsimtu pēc viņa darbu tapšanas. Turklāt Birmas (tagadējās Mjanmas) spilgtais tēlojums un vēsturiskie notikumi, kas Orvelu ierosinājuši šim romānam, ir gluži satricinoši savā lakonismā un iespaidīgumā.
Dace Sparāne

Par autoru:
Džordžs Orvels (Eriks Arturs Blērs ) dzimis 1903. gadā Indijā, kur viņa tēvs bija civildienesta ierēdnis. 1907. gadā ģimene pārcēlās uz Angliju. No 1922. līdz 1927. gadam viņš kalpoja Indijas impērijas policijā Birmā, gūstot pieredzi, kas ir romāna „Toreiz Birmā” (Burmese Days, 1934) pamatā. Viņa unikālā politiskā alegorija ”Dzīvnieku ferma” iznāca 1945. gadā, un tieši šis darbs kopā ar romānu “1984” (izdots 1949. gadā) atnesa viņam pasaules slavu.


Detalizēta informācija

ISBN978-9984-847-20
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2009
Iesējumscietie vāki
Valodalatviešu
TulkotājsMaija Andersone
Lappušu skaits296
Augstums217
Platums156

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>