Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


„Amour Fou. Чокнутая любовь в 69-и строфах”

Nora Ikstena

Izdevniecības „Dienas Grāmata” tulkojumā krievu valodā izdotais Noras Ikstenas romāns „Amour Fou. Чокнутая любовь в 69-и строфах” ir nozīmīgs notikums.
Pirmkārt, tas ir patiešām spožs latviešu jaunākās daiļliteratūras tulkojums krievu valodā. Tulkotāja Ludmila Nukņeviča Noras Ikstenas valodiski un jutekliski fascinējošajā aplamās mīlas pasaulē jūtas kā savās mājās. Un, otrkārt, krievu valodā lasošais interesents saņem izsmeļošu un iedvesmojošu meistarīgi uzrakstītu tulkotājas pēcvārdu, kāds latviešu literatūras kritikā ir reti sastopams.


Nora Ikstena ir viena no interesantākajām un visvairāk lasītajām latviešu mūsdienu rakstniecēm. Viņas literārais temperaments ir radījis darbu, kurā vienlīdz spēcīgās pozīcijās sadzīvo gan lirisms, gan filozofiskums, gan neslēpts provokatoriskums, sagraujot mītu par latviešiem it kā izsenis piemītošo „baltisko atturīgumu”, kas liek dzīvot saskaņā ar mierīgu ļaužu un lauku cilvēku dzīves uztveri, kuru ierobežo sen nostiprinājušies priekšstati, vērtējumi, ieražas un tradīcijas.

Ludmila Nukņeviča izglītojusies Maskavā, Valsts kinematogrāfijas institūta scenāristos. Savulaik strādājusi Rīgas kinostudijā, pēc tam – dažādos Latvijas preses izdevumos. Viņa nav bijusi cieši iesaistīta Latvijas literārajā dzīvē, un tas ļāvis attālināti un vienlaikus ieinteresēti paskatīties gan uz Noras Ikstenas rakstīto, gan tradicionālo latvisko dzīvesveidu, kas atbalsojas mūsdienu ļaužu rīcībā un uzskatos.


Detalizēta informācija

ISBN978-9984-847-46
IzdevniecībaDienas Grāmata
Izdošanas gads2010
Iesējums
Valodakrievu
TulkotājsLudmila Nukņeviča
Lappušu skaits184
Augstums210
Platums140

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>