Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Daiļliteratūra

Foto


"Dzērājmeitiņa"

Madara Gruntmane

Madaras Gruntmanes pirmais krājums "Narkozes"(2015) pieteica jaunu balsi latviešu dzejā – svaigu, ekspresīvu, izaicinoši atklātu un nenogludinātu. Par jauno dzejoļu kopu tās redaktors Guntars Godiņš raksta:
“Madaras Gruntmanes otrais dzejoļu krājums „Dzērājmeitiņa” uztverams kā dialogs starp iedomāto un reālo „es”, zemapziņas instinktīvo apjausmu un realitātes tiešamību.
Griba būt brīvai no kanoniskas, dogmatiskas domāšanas ietekmes, tradicionāliem pieņēmumiem, normām uztverē un spriedumos rada provocējošu, reizēm naivu un aizstāvību pieprasošu dzeju.
Tas ir impulsīvs, intensīvs, lakonisks teksts – šifrs, kuru atrisinot iegūsim līdzpārdzīvojuma plašumu. Teksts bez liekvārdības, metaforiskiem pārspīlējumiem, sentimentalitātes, bet juteklisks, tiešs, erotisks ar slamam raksturīgu improvizāciju, sarunvalodas izmantojumu un ironiju, kas tā ekspresivitāti pielīdzina mūsdienu nežēlīgajam, neizsmalcinātajam ritmam, liek būt tam, kas esi patiesībā, neslēpties aiz citu pareizības, lai maskētu savu netipiskumu.”


Detalizēta informācija

ISBNISBN 978-9934-5
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2018
Iesējumsmīkstais iesējums
Valodalatviešu
Tulkotājs
Lappušu skaits144
Augstums205
Platums135

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>