Sākums
Par mums Izdevniecības Atbalstītaji Pasākumi Grāmatu datu bāze
Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedru grāmatu datu bāzeMeklēšana
Pēc nosaukuma
Pēc autora
Pēc teksta aprakstā
(Tiks sameklēts teksts arī pēc daļējas līdzības)

Kultūra un māksla

Foto


1896. Latviešu etnogrāfiskā izstāde

Sastādītāja Sanita Stinkule

Grāmata ir veltījums Latviešu etnogrāfiskajai izstādei, kas pirms 120 gadiem kļuva par pirmo un lielāko latviešu tautas un tās vēstures, kultūras un sasniegumu reprezentācijas pasākumu, turklāt ar nepārprotamu pieteikumu būt līdzīgiem ar citām nācijām vēstures un valodas vērtībās, nacionālās kultūras sasniegumu, saimniecisko centienu ziņā. Izdevums tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju (LNVM).

Grāmatas pirmajā daļā publicēti LNVM Etnogrāfijas nodaļas vadītājas Sanitas Stinkules, LNVM Arheoloģijas departamenta vadītāja Jāņa Cigļa un LNVM Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītāja Toma Ķikuta raksti par izstādes mērķiem, tās sagatavošanu un norisi, Viskrievijas X arheoloģijas kongresu, kura ietvaros notika izstāde, kā arī par izstādes vietu laikmeta kontekstā.

Savukārt otrās daļas pamatā ir 1896. gada Latviešu etnogrāfiskās izstādes katalogs “Katalogs Latviešu etnogrāfiskai izstādei pa X arheoloģiskā kongresa laiku Rīgā, 1896. g. Sastādījis V. Plutte. Rīgā, 1896. g. 111 lpp.”, kas pilnā apjomā publicēts gan mūsdienu rakstībā, gan reprodukcijā. Kataloga teksts papildināts ar paskaidrojumiem un to priekšmetu fotogrāfijām, kas bijuši 1896. gada izstādes eksponāti.

Detalizēta informācija

ISBN978-9934-512-96
IzdevniecībaNeputns
Izdošanas gads2016
Iesējumspuscietais sējums
Valodalatviešu un angļu valodā
Tulkotājs
Lappušu skaits576
Augstums255
Platums195

Izplatītāji >>

Atpakaļ >>