Aleksejs Muraško

Grafikas dizainers un tipogrāfijas speciālists. Dzimis un uzaudzis Gomeļā, Baltkrievijā. Ar grafikas dizainu nodarbojas no 1998. gada. Galvenās profesionālo interešu jomas ir grāmatu, drukas un mediju dizains, apjomīgu, daudzvalodīgu izdevumu tipografika, burtu dizains, zīmolu un korporatīvā identitāte. Pēc pārcelšanās uz Latviju Aleksejs Muraško sāka nodarboties ar grāmatu dizainu. Mīļākie darbi ir vairākvalodu grāmatas ar sarežģītu struktūru – daiļliteratūra, akadēmiskie izdevumi, foto albumi.

2019. gads Aleksejam bijis īpaši ražens. Konkursā “Zelta ābele 2019” nominētas 7 grāmatas, divas grāmatas ir godalgotas: “Valdis Āboliņš. Avangards, meilārts, jaunais kreisums un kultūras sakari aukstā kara laikā” un “Stikla Strenči”.

Alekseja dizains grāmatai “Valdis Āboliņš. Avangards, meilārts, jaunais kreisums un kultūras sakari aukstā kara laikā” guvis arī augstu starptautisku novērtējumu – diplomu Baltijas grāmatu mākslas konkursā un starptautiskās tipografikas profesionāļu organizācijas “Type Directors Club” (TDC) piešķirto izcilības apliecinājumu jeb “Certificate of Typographic Excellence”. Šis darbs tiks iekļauts īpašā publikācijā un izrādīts vairākās izstādēs.

Pateicoties TDC piešķirtajam apbalvojumam “Certificate of Typographic Excellence”, grāmata ar Alekseja Muraško dizainu tiks iekļauta TDC gadagrāmatā, kurā apkopoti izcilākie tipografikas darbi no visas pasaules, kā arī izrādīta 66. konkursa apbalvoto darbu izstādē Ņujorkā. Šis izdevums iekļuvis arī starp “Tokyo TDC Annual Awards 2020” finālistiem un līdzās citiem lieliskiem burtu dizaina lietojuma paraugiem maijā tiks eksponēts izstādē un katalogā Tokijā