Pirms tīmekļa vietnes izmantošanas, aicinām iepazīties ar Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas (LGA) Privātuma un Sīkdatņu politiku. Turpinot izmantojot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat šai politikai.

Spēkā no 14.07.2022

DATU PĀRZINIS UN INFORMĀCIJAS VĀKŠANA

Šī tīmekļa vietne pieder un to pārvalda biedrība “Latvijas Grāmatizdevēju asociācija”, reģ. nr. 40008002033. Juridiskā adrese: Baznīcas iela 37-3, Rīga, LV-1010, lga@gramatizdeveji.lv, tālr. 23 8055 85, saukts – Datu pārzinis.

Datu pārzinis nosaka personas datu apstrādes nolūkus un līdzekļus, rūpējas par vietnes apmeklējuma privātumu, personas datu tiesisku apstrādi, ievērojot regulu GDPR un citus normatīvos aktus, ja tādi ir piemērojami datu apstrādei.

APSTRĀDĀTO DATU VEIDS

LGA var apkopot un apstrādāt sekojošus datus:
Informāciju, ko jūs sniedzat, reģistrējoties mūsu pakalpojumiem vai tos izmantojot (piemēram, vārds, uzvārds, e-pasta adrese);
Informāciju, kas tiek ievākta ar sīkdatnēm, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni www.gramatizdeveji.lv (piemēram, lietotās ierīces veids, IP adrese, izmantota pārlūkprogramma, ģeogrāfiskā atrašanās vieta).

Jūsu personas datus mēs izmantojam, lai:
Nodrošinātu jūsu ierīcei, ekrāna izmēram un pārlūkprogrammai vispiemērotāko mūsu interneta tīmekļa vietnes apskati un tehnisko risinājumu;
Pielāgotu jūsu interesēm atbilstošu tīmekļa vietnes saturu;
Veidotu vietnes apmeklējuma statistiku;
Atbildētu uz jūsu informācijas pieprasījumiem.

DATU APSTRĀDES TIESISKAIS PAMATS

Personas dati tiek apstrādāti izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, ņemot vērā pastāvošos privātuma riskus.

Personas datu apstrādes tiesiskais pamats:

 • Saskaņā ar Klienta (datu subjektu) piekrišanu;
 • Līguma noslēgšanai un izpildei;
 • Likumīgās (leģitīmās) interesēs, lai realizētu no LGA un Klienta starpā pastāvošajām saistībām;
 • Saskaņā ar Klienta (datu subjekta) piekrišanu;
 • Līguma noslēgšanai un izpildei;
 • Likumīgās (leģitīmās) interesēs, lai realizētu no LGA un Klienta starpā pastāvošajām Saistībām vai noslēgtā līguma, vai likuma izrietošas LGA leģitīmās intereses.

LGA leģitīmās (likumīgās) intereses:

 • Nodrošināt efektīvus uzņēmuma pārvaldības procesus;
 • Saglabāt klientu pieteikumus, iesniegumus, tai skaitā, kas veikti interneta tīmekļa vietnē;
 • Analizēt un uzlabot LGA tīmekļa vietnes darbību;
 • Veikt Klientu aptaujas par pakalpojumiem un to lietošanas pieredzi;
 • Uzlabot pakalpojumu kvalitāti
 • Informēt sabiedrību par LGA darbību.

DATU GLABĀŠANA, ATJAUNINĀŠANA UN PERSONAS TIESĪBAS

Datu apstrādes juridiskais pamats ir personas piekrišana, kuru var atcelt jebkurā laikā.

LGA glabā un apstrādā datus, kamēr pastāv vismaz viens no šiem kritērijiem:

 • ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā LGA var realizēt leģitīmās intereses;
 • pastāv juridisks pienākums datus glabāt;
 • ir spēkā personas piekrišana attiecīgo datu apstrādei.

Ja vēlaties labot vai pārskatīt mums sniegtos personas datus, lūgums sūtīt informāciju: lga@gramatizdeveji.lv

DATU DROŠĪBA

LGA aizsargā personas datus, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, ņemot vērā pastāvošos privātuma riskus un pieejamos finansiālos un tehniskos resursus.

LGA Privātuma politika neattiecas uz citām tīmekļa vietnēm uz kurām varat nokļūt caur LGA mājaslapu. Lai iegūtu plašāku informāciju par jūsu personas datu izmantošanu, aicinām skatīt attiecīgās vietnes sniegto informāciju par datu aizsardzību.

Šajā dokumentā ir aprakstīta LGA sīkdatņu izmantošana, norādīti sīkdatņu lietošanas mērķi, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām. Sīkdatnes palīdz sniegt, uzlabot un aizsargāt LGA sniegto informāciju šajā mājaslapā, nodrošinot ērtāku un drošāku šīs vietnes lietošanas pieredzi.

KAS IR SĪKDATNE (COOKIE)?

Sīkdatne ir mazs datu fails, kuru saņem lietotāja pārlūkprogramma no tīmekļa servera, lietotājam apmeklējot šo tīmekļa vietni. Sīkdatņu faili tiek uzglabāti lietotāja ierīcē (datorā vai mobilajā ierīcē) pastāvīgi vai īslaicīgi, t.i. tikai tīmekļa vietnes apmeklējuma brīdī.

KĀDAS SĪKDATNES IZMANTO LGA UN KĀDIEM NOLŪKIEM?

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un lietošanas ērtumu: LGA izmanto tehniskās sīkdatnes.
Tehniskās jeb noteikti nepieciešamās sīkdatnes ir vajadzīgas, lai jūs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un izmantot tos, bet mēs – izpildīt jūsu iniciētos pieprasījumus, kā arī lai tīmekļa vietne atcerētos, kādām sīkdatnēm esat piekrituši. Šīs sīkdatnes identificē jūsu iekārtu, taču neizpauž jūsu identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Šīs sīkdatnes tiek glabātas jūsu iekārtā līdz brīdim, kad sīkdatne, izpildījusi savu funkciju, bet ne ilgāk kā vienu gadu. Saskaņā ar Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumu noteiktas nepieciešamās sīkdatnes izvietojas automātiski. Ja tomēr, izmantojot pārlūkprogrammu nodrošinātās iespējas, jūs izvēlēsies tās atspējot, jāņem vērā, ka tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

SĪKDATŅU IZVĒĻŅU PĀRVALDĪŠANA

Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot lietot vietni www.gramatizdeveji.lv, jūs apstiprināt, ka piekrītat mūsu sīkdatņu politikai. Jūs vara mainīt sīkdatņu iestatījumus deaktivizējot un/vai dzēšot visas sīkdatnes, kas tiek glabātas jūsu ierīcē.

Ja nevēlaties, lai jūsu ierīcēs tiktu izmantotas sīkdatnes, varat izmanīt savas interneta pārlūkprogrammas iestatījumus.
Drošības iestatījumu izmaiņas jāveic katrā pārlūkprogrammā atsevišķi. Attēlotie iestatījumi var atšķirties. Ja nepieciešams, informāciju par attiecīgo iestatījumu izvēli meklējiet savas pārlūkprogrammas lietošanas instrukcijā.

Papildu informācija par sīkdatņu lietošanu un pārvaldīšanu ir pieejama EDAA (European Interactive Digital Advertising Alliance) tīmekļa vietnē www.youronlinechoises.com
LGA ir tiesības veikt izmaiņas Privātuma politikā, publicējot tās aktuālo versiju šajā tīmekļa vietnē.