Boloņas bērnu grāmatu gadatirgus (Bologna Children’s Book Fair) ir nozīmīgākais starptautiskais pasākums, kas veltīts bērnu izdevējdarbībai un multimediju nozarei. Boloņā (Itālija) tiekas autori, ilustratori, literārie aģenti, licenciāri un licenciāti, iepakotāji, izplatītāji, iespiedēji, grāmatu tirgotāji un bibliotekāri, lai pārdotu un pirktu autortiesības, atrastu labāko no bērnu izdevējdarbības un multivides produkcijas, veidotu biznesa kontaktus, apspriestu nozares aktualitātes un jaunākās tendences.

boloņa / 2022

Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu gadatirgus balvu “Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs” piešķir, izceļot izdevēju augsto profesionalitāti, ar kādu tie īsteno inovatīvus un intelektuāli augstvērtīgus bērnu grāmatu projektus. Balvai ik gadu tiek nominētas izdevniecības no sešām pasaules daļām – Eiropas, Āzijas, Okeānijas, Āfrikas, Latīņamerikas un Ziemeļamerikas. Finālam no katra reģiona tiek izvirzīti pieci izdevēji.

Lepojamies ar asociācijas biedru – izdevniecību “Liels un mazs”, kas konkurencē ar Francijas, Krievijas un Polijas izdevējiem uzvarēja – ieguva 2021. gada labākā Eiropas bērnu grāmatu izdevēja titulu.